Polițiștii olteni au avut un weekend plin, intervenind la peste 150 de solicitări și aplicând sute de sancțiuni. Controalele din trafic s-au soldat cu amenzi de aproximativ 90.000 de lei, zeci de documente reținute și mai multe infracțiuni descoperite. Astfel de acțiuni vor continua și în perioada următoare, pentru reducerea riscului rutier și creșterea siguranței cetățenilor.



