Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Olt au desfășurat, la începutul acestei săptămâni, o amplă acțiune preventivă pe DN 6, pentru creșterea siguranței rutiere și prevenirea accidentelor de circulație. În cadrul controalelor au fost organizate mai multe filtre, iar șoferii au fost verificați atât cu aparatele radar, cât și pentru consumul de alcool sau substanțe psihoactive.



