Ziua Drapelului Național a fost marcată astăzi, la Slatina, printr-o ceremonie militară și religioasă organizată de autoritățile județene și Garnizoana Slatina. În semn de respect față de unul dintre cele mai importante simboluri ale statului român, drapelul tricolor a fost înălțat pe catarg în acordurile Imnului Național, în prezența oficialităților, militarilor și cetățenilor.



